
Europese retailmarkt toont stijging in verkoopcijfers en bezoekersaantallen
151
De retailsector in Europa blijft zich herstellen, mede dankzij een stijging van de reële inkomens met 2,3% en een dalende inflatie. Dit zorgde voor een toename van de bezoekersaantallen met 3% op jaarbasis, al liggen deze nog 4% onder het niveau van 2019.
Beeld: Stockfoto
Vooral belevingsgerichte winkelcentra presteerden sterk, met een verkoopgroei van 5% en een huurstijging van bijna 3%. De gemiddelde huurgroei bedroeg 2% en de leegstand daalde licht naar 5,7%. Dit wijst op een stabiel herstel en een blijvende vraag naar winkelruimtes.
Lodewijk Buijs, Executive Director Capital Markets Nederland, ziet positieve ontwikkelingen maar merkt op dat het dealvolume in Nederland nog achterblijft. Dit komt door een beperkt aanbod en hoge overdrachtsbelasting. Wel verwacht hij dat de daling van de ECB-beleidsrente in 2024 meer grote transacties en een verbeterde gebruikersmarkt in 2025 zal stimuleren.